​Теплоносій пропіленгліколь. особливості застосування

Теплоносій пропіленгліколь - безпечний антифриз, який використовується для систем опалення. Яких додаткових витрат зажадає його застосування?

Багато теплоносії для систем опалення, мають властивості антифризів - незамерзаючих рідин. Застосування таких речовин обумовлено тим, що на відміну від води - традиційного теплоносія, температура їх кристалізації (переходу з рідкого стану в тверде) значно нижче.

Найбільш широке застосування отримав теплоносій пропіленгліколь (докладніше тут) завдяки екологічної безпеки цієї речовини. Пропіленгліколь абсолютно безпечний для природи і людини. Чи не принесе він шкоди і вашим вихованцям, навіть якщо вони його випадково проковтнуть. Пропіленгліколь застосовують в косметології при виробництві зволожуючих кремів, рідиною на його основі заправляю електронні сигарети. Його застосовують навіть у харчовій промисловості в якості харчової добавки E1520, яка утримує вологу, допомагаючи довше зберігати продукти свіжими і м'якими.
Вы можете приобрести качественные изделия из нержавейки по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Безпека пропиленгликоля - одне з основних його переваг перед іншими незамерзаючими рідинами, такими наприклад, як етиленгліколь, який також є прекрасним антифризом, будучи при цьому отруйною речовиною.

Температура кристалізації теплоносія на основі залежить від концентрації пропіленгліколю. Так, температура кристалізації може бути складати -25 ° C при концентрації 42%. Чим більше концентрація, тим в більш суворих умовах можна застосовувати теплоносій і тим більше зручності ви отримуєте при експлуатації вашої системи опалення. Так при концентрації 56%, кристалізація розпочнеться тільки при температурі -30 ° C. Ви отримаєте можливість вимкнути опалення і не стежити за обладнанням, навіть в найсуворішу зиму.

Однак чим більше концентрація пропиленгликоля, тим більше в'язкість теплоносія, що може зажадати більш потужного насоса і труб опалення з великим перетином, що збільшить ваші витрати на обладнання. Однак ці витрати окупляться вашим спокоєм і більшим ступенем свободи. Якщо ви заллєте в батареї антифриз, вам не доведеться «стежити» за опаленням або зливати воду, коли ви зібралися з'їздити в гості або у відпустку на тиждень.

Також додаткових витрат зажадають більш потужні радіатори опалення, тому що все антифризи мають меншу теплоємність і теплопередачей ніж традиційно використовувана для цих цілей вода. При цьому, труби не повинні бути оцинкованим, тому що антифризи можуть вступати в хімічну сполуку з цинком, утворюючи важкорозчинні суспензії, здатні забити труби з часом і пошкодити систему опалення.

Copyright © . All Rights Reserved