​Фундамент каркасного будинку

Каркасний будинок може розташуватися майже на будь-якому типі фундаменту. Так що обмежити вас у виборі може бути тільки тип ґрунту на ділянці і ваш бюджет.

Найпопулярнішим фундаментом для каркасної технології є свайно-гвинтовий фундамент. Вага готового будинку вийде відносно невеликим і не зажадає масивного підстави. Також аргументом "за" служить невисока ціна цього виду фундаменту. Крім того, цей тип ідеально підходить для пухкої або «гуляє» грунту. Про нього ми і розповімо.

Грузчики Тольятти окажут Вам свои услуги по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

переваги:

Немає необхідності використовувати спеціальну техніку;

Простий монтаж;

Стислі терміни будівництва;

Широкий асортимент паль;

Хороша несуча здатність;

Низька ціна;

Зведення фундаменту можливо цілий рік.

Істотним недоліком такого фундаменту - неможливість облаштувати підвал.

Діаметр труби і крок установки паль залежить від типу споруди. Стандартний діаметр паль під легкий каркас - 108 мм, діаметр лопаті 30см, товщина стінки 4 мм, з довжиною палі 2 - 2,5 м., Крок установки - 1-2 метра.

Обв'язка фундаментаОбвязка фундаментаОбвязка фундаменту

Важливо звернути увагу на грунт. Якщо вона глиниста, то роботи варто проводити в гарну погоду. Свердлити грунт необхідно під прямим кутом.

установка паль

Палі великого діаметра встановити без спецтехніки не вдасться. Але для каркасною технологією це і не потрібно.

Перед загвинчуванням паль необхідно розрівняти ділянку. Про це ми писали. Це дозволить провести роботи з максимальною точністю.

Після по кутах окресленого периметра встановлюють арматури. Не більше півметра завдовжки. З'єднуємо їх мотузкою.

Потім встановлюють палі на глибину від півметра. Роботу переважно виконувати в парі. Один - угвинчує, другий - утримує стовп строго вертикально.

Далі відбувається розмітка всередині периметра і подальша установка паль.

Потім палі підрізають до необхідного рівня, бетонують стовбури і монтують на них оголовки.

обв'язка

Верхня обв'язка стін

Обв'язка надає фундаменту жорсткість, служить підставою для майбутньої підлоги і рівномірно розподіляє навантаження на фундамент. Її роблять за допомогою брусів. Вибір розміру залежить від товщини стін і відстані між палями.

Етапи робіт:

Бруси обробляють антисептиком, а верхівки покривають мастикою й укладають на них руберойд. Це послужить хорошою гідроізоляцією.

Бруси укладають по всьому периметру фундаменту, вкриваючи все палі. Палі служать місцем з'єднання брусів. З'єднують їх впівдерева за допомогою цвяхів довжиною 100 мм. Кутові стики зміцнюють металевими куточками, також закріплених цвяхами довжиною 50-60 мм.

Якщо довжини несучих стін більше довжини брусів, то стикувати бруси необхідно з напуском 20-30 см. Оскільки стикування буде найбільш уразливим ділянкою. А бруси в обв'язки просідати не повинні.

Потім в оголовках підстави і самих брусах свердлять отвори. Через них за допомогою болтів і шпильок з'єднують обв'язку і палі. Для зручності подальших робіт, випирають частини кріплення поглиблюють всередину бруса.

Коли зовнішня обв'язка готова, переходять до внутрішньої. Порядок роботи тут такий же. Внутрішні бруси кріпляться до зовнішніх тим же чином. З'єднання зміцнюють металевими куточками.

Верхня обв'язка стенВерхняя обв'язка стенУсіленіе куточками

Пристрій чорнової підлоги

чорнову підлогу

Щоб позбавити себе від проблем в подальшому, необхідно на цьому етапі подбати про проведення основних комунікацій в будівлі. При бажанні, електрику і газ можна підвести пізніше. Але якщо все продумати заздалегідь, це значно спростить роботу і заощадить ваш час.

Монтаж підлоги при каркасною технологією починається з установки лаг. Вони являють собою бруси, які укладаються поверх обв'язки.

Якщо опори розташовані один від одного на відстані близько чотирьох метрів, то вибирають брус розмірів 10 * 20 см або 10 * 15 см. Якщо відстань між опорами менше 3 метрів, підійде дошка 5х15 см або краще 5х20 см.

Етапи монтажу лаг:

пиріг статі

Визначте крок між брусами. Він, як правило, залежить від утеплювача. Наприклад, якщо полотно утеплювача має ширину 70 см, то для щільної його укладання, відстань між лагами роблять 68-67 см.

Встановлюють лаги на обв'язку за допомогою цвяхів і куточків. Монтуються вони не врівень з обв'язкою. Нам буде необхідно закрити всі діри по периметру. Тому лаги зміщують на 5 см від краю, щоб була можливість перпендикулярно лагам монтувати ще один ряд дощок шириною 5 см.

Для посилення конструкції, між лагами монтується дошка, як правило, 5х15 см або 5х20 см, в залежності від висоти лаг.

Далі знизу перпендикулярно лагів кріплять дошку 100х25 мм, 150х25 мм. Закріплюють її шурупами.

Потім укладається гідроізоляція.

Далі між лагами укладають полотно утеплювача. Залежно від клімату вибирають товщину утеплювача. Для наших широт укладають його в кілька шарів.

На утеплювач натягують пароізоляцію. А поверх неї вже монтують фанеру, плити ОСБ або дошки.

Copyright © . All Rights Reserved