3 основні правила роботи з рейковими конструкціями

У конструкції перегородки, на стелі або на стіні, рейки в інтер'єрі квартири або приватного будинку роблять обстановку структурованою і виразною, допомагають зонувати простір і розставити акценти, а також непогано знижують шум. До Вашої уваги  рейка дерев'яна 10х20 доступна до замовлення за самою вигідною та недорогою ціною.

Рейки можуть бути включені в інтер'єр як перегородки, або як баффелі - металеві або дерев'яні ламелі, які кріпляться на стіну або стелю. У цьому пості розповімо, як вибрати підходящий спосіб доповнити рейками власну обстановку на прикладах вдалих рішень від російських та західних дизайнерів.

3 основні правила роботи з рейковими конструкціями

1. Включайте їх в інтер'єр, якщо плануєте облаштовувати квартиру чи будинок у сучасному стилі. Дизайнери вкрай рідко використовують рейкові конструкції для класичних обстановок, що максимум можуть доповнити баффелями зону телевізора у вітальні або узголів'я в спальні у стриманій, «чоловічій» подачі класики.

2. Чим більше конструкцій і поверхонь з рейок задіяно в інтер'єрі, тим він буде суворішим і геометрічнішим. Часте, ритмічне повторення однакових модулів простих форм викликає відчуття порядку, гармонії, завершеності. Переважання рейок над однотонними, чистими поверхнями обробки буде доречним в обстановці кабінету невеликої вхідної групи. А там, де хочеться розслабленої атмосфери, краще використовувати рейки дозовано.

3. Вертикально розташовані ламелі здатні візуально витягнути простір, горизонтально – навпаки, з'їсти трохи висоти. Обережніше з обробкою стелі стелі в компактних квартирах і будинках з низькими стелями: прийом візуально зробить приміщення ще нижче.

Який матеріал рейок вибрати?

Дерев'яні рейки є тактильними, мають м'який малюнок деревини, широкі можливості тонування. Серед різновидів за популярністю лідирує сосна: недорогий, міцний матеріал. З мінусів - висока вологопроникність. Такі рейки вимагають спеціального просочення, щоб вони не деформувалися при перепадах температури та рівня вологості. Небажано використовувати цю деревину у ванній кімнаті, на лоджії, що не опалюється.

Більш міцні, зносостійкі і менш схильні до деформації варіанти - масив бука і дуба, шпонований МДФ.

Copyright © . All Rights Reserved