​Які підлоги можна укладати під ламінат

Деякі виробники ламінату стверджують, що з їх продуктами можна використовувати тільки водяна тепла підлога. Як ставитися до подібних заяв?

Всіх виробників ламінату можна розділити на 3 групи: Виробники, які однозначно дозволяють в своїх інструкціях використовувати електричний ...

Купить керамический поризованный блок по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Деякі виробники ламінату стверджують, що з їх продуктами можна використовувати тільки водяна тепла підлога. Як ставитися до подібних заяв?

Всіх виробників ламінату можна розділити на 3 групи:

Виробники, які однозначно дозволяють в своїх інструкціях використовувати електричний тепла підлога.

Виробники, які в своїх інструкція нічого не пишуть по даному питанню.

Виробники, які однозначно не дозволяють в своїх інструкціях використовувати електричний, але при цьому дозволяють використовувати водяну теплу підлогу.

У першому випадку все ясно.

До таких виробникам відноситься, наприклад, марка Quick-Step, в чиїй інструкції прямо вказано «дозволяє знак», зображений на рис.1.

рис.1. Значок Придатність для використання з системами обігріву

Ламінат марки TARKETT також однозначно в своїй інструкції з укладання ламінату дозволяє використовувати електричні та інфрачервоні нагрівальні мати.

Іноді в технічних характеристиках ламінату в графі «Застосування з теплими підлогами» стоїть «Так, крім точкового підігріву». Так, наприклад, пише на своєму ламинате марка Artens (Німеччина). Ця фраза означає, що використання нерівномірного джерела тепла в рамках однієї панелі ламінату небажано. До таких «небажаних» теплим полам можна віднести мати з кабелю, укладеного на сітці з певним кроком безпосередньо під ламінатом без використання стяжки. Мати ж, укладені в стяжку, допустимі, так як стяжка рівномірно розподілить тепло по всій поверхні підлоги.

Плівкова тепла підлога під ламінат не просто теж відноситься до допустимих варіантів, але і є найбільш ідеальним варіантом через свого рівномірного нагріву.

У другому випадку виробник ніяк не позначав в інструкції можливість використання ламінату з теплою підлогою. У таких випадках необхідно уважно вивчити наступні характеристики, перед монтажем теплої підлоги під ламінат:

Товщина панелей. Вона не повинна бути менше 8 мм. Більш тонкі панелі можуть деформуватися з часом.

Матеріал основи ламінату. Необхідно використовувати матеріал, здатний протистояти тривалому нагріванню. Це панелі HDF (high density fibreboard) тобто панелі високої щільності. Якщо ж в основі ламінату використовувалися панелі MDF (middle density fibreboard) - на основі плити середньої щільності, то використовувати такий ламінат з теплою підлогою не рекомендується.

Клас емісії. Необхідний клас емісії - E1. Йдеться про потенційний виділення формальдегіду. E1 - це група матеріалів, у яких виділення формальдегідів не перевищує 0,12 мг / м3, тобто в 10 разів менше гранично допустимої норми.

Спосіб монтажу і зазор у стіни. Ламінат необхідно укладати за принципом «плаваючої підлоги», тобто панелі скріплюються між собою, але не прикріплюються до основи. При цьому між зовнішнім краєм статі і стінами необхідно залишати невеликий зазор 10 ... 15 мм на випадок зміни розмірів панелей під дією температури і вологості. Зазор закривається плінтусом.

Таким чином, електричні теплі підлоги в міській квартирі можна укладати під ламінат з певним рівнем якості: товщиною від 8 мм, на основі HDF плити, з класом емісії не нижче Е1. Укладати ламінат слід за принципом «плаваючої підлоги» - без фіксації до основи первинного статі, з невеликим проміжком у стін.

У третьому випадку виробники ламінату однозначно не дозволяють в своїх інструкціях використовувати електричний, але при цьому дозволяють використовувати водяну теплу підлогу.

Змушені зауважити, що дане твердження дещо технічно неповноцінне, бо водяні теплі підлоги, хоч як це парадоксально, все ж дозволені виробником ламінату. Ситуація дещо суперечлива. Адже, як ми вже писали, водяні теплі підлоги якраз не можуть бути використані в міських квартирах в спальнях, вітальнях або дитячих, тобто в житлових зонах.

Таким чином, виробник ламінату фактично різко обмежує застосування свого продукту в міських квартирах, де ламінат, якраз, найбільш поширений.

Чому ж виробник забороняє електричні теплі підлоги? Виробник це пояснює швидкістю нагріву / охолодження теплої підлоги. Але швидкість нагріву / охолодження електричних і водяних підлог в стягуванні практично однакова і визначається не видом теплої підлоги покладеного в стяжку, а часом прогріву / охолодження цієї самої стяжки.

Тому, чесніше було б написати в Паспорті ламінату допустиму швидкість охолодження і нагрівання. А виробники електричних теплих підлог легко вирішили б цю проблему за допомогою програмування терморегулятора. І такі терморегулятори вже є на ринку.

Copyright © . All Rights Reserved