​Оздоблення фасаду приватного будинку: технології та матеріали

При виборі матеріалів для обробки будинку потрібно звертати увагу не тільки на їх зовнішній вигляд. Важливо, наскільки фасад міцний, надійний, довговічний, чи зберігає він тепло в будинку. Ми розглянемо дві основні технології обробки, поговоримо про їх переваги та недоліки.

Вы можете приобрести комплект подвесной унитаз по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Технології обробки: «мокрий» і «сухий» фасад

Для обробки фасаду будинку використовуються дві техніки: «мокра» і «суха». «Мокра» технологія передбачає нанесення рідких розчинів. Ще такий тип облицювання називається вентильованих, так як між стіною і покриттям немає простору.

При «сухий» техніці на стіну встановлюється каркас, потім на нього кріплять панелі. Таким чином, між стіною і облицювальним матеріалом залишається порожній простір, в якому циркулює повітря. Облицювання «навішується» на стіну, тому такий тип обробки називають навісним вентильованим фасадом.

«Мокрий» фасад

Для оздоблення фасаду «мокрим» способом найчастіше використовують штукатурку. До цього ж типу облицювання будинку також відносяться цегла, натуральний камінь, так як при монтажі застосовуються клей і розчини. Але, незалежно від зовнішнього декоративного покриття, схема пристрою «мокрого» фасаду одна і складається з трьох етапів:

Укладання теплоізоляційного шару з пінопласту або спеціальної вати. Шар кріпиться на дюбелі і цементний клей. Вибір матеріалу теплоізоляції залежить від багатьох факторів, починаючи від географічного розташування об'єкта і закінчуючи рекомендованим рівнем пожежної безпеки будівлі.

Укладання основного шару з армуючої сітки, стійкої до лугу, і цементного клею. Цей шар створює підкладку для фасадного декору і захищає теплоізоляцію від вологи.

Облицювання. Стіни ґрунтують, використовуючи полімерну, силоксановую або мінеральну базу. Фінішне покриття привабливо, воно захищає теплоізоляційний шар і конструкцію від дощу, снігу та вітру. Покриття легке, тому не піддає стіни зайвої навантаженні.

При виборі теплоізоляції орієнтуйтеся на щільність матеріалу. Чим вона вища, тим менше матеріал схильний до деформації від власної ваги та інших можливих впливів. Наприклад, волокнисті ізоляційні матеріали повинні бути від 150 кг / м3. За цим параметром найбільш підходять мінеральні вати. У них великий термін служби, хороші показники звукоізоляції і стійкості до високих температур. Деякі типи ват, наприклад, фенольні, ще й водостійкі.

Переваги «мокрого» типу фасаду

Основною перевагою облицювання фасаду будинку «мокрим» способом називають низьку вартість, проте зазвичай в неї включають ціну тільки фінішного покриття, не враховуючи теплоізоляцію, армуючий шар і ґрунтовку. Якщо стіни будинку нерівні, потрібно вирівнювання, витрати на яке можуть бути значними.

Облицювання фасаду каменем або будь-яким іншим натуральним матеріалом збільшує вартість у кілька разів. Проте, технологія має ряд незаперечних переваг:

широкий діапазон цін на матеріали;

«Мокрий» спосіб обробки знайомий більшості будівельних компаній;

широкий вибір матеріалів для облицювання;

зміцнення стін будинку;

можливість швидко змінити колір поверхні.

недоліки:

монтаж проводиться тільки при температурі від +5 до +30 градусів, тобто пізньою весною, влітку або ранньої осені. У мінусові температури доведеться влаштовувати навколо фасаду теплий контур і використовувати теплові гармати, а це зайві витрати;

покриття може потріскатися на спеці, тому виробники фасадних сумішей не рекомендують наносити штукатурку на поверхню, яка в даний момент нагрівається сонцем. Необхідно підлаштовувати робочий графік під цю рекомендацію;

якщо під час робіт в розчини потрапить пил або бруд, це порушить технологічний процес;

не можна проводити роботи при вологості вище 40%;

покриття чутливе до механічних впливів: якщо з силою закрити двері, штукатурка може тріснути і обсипатися;

обробка стає більш крихкою, якщо покладений більш товстий шар утеплювача;

необхідно проводити дорогі підготовчі роботи: вирівнювати стіни, латали тріщини;

при локальному ремонті поверхні відреставровану частину буде видно через відмінності у відтінках покриття;

термін служби клейових і цементних розчинів обмежений і залежить від числа переходів температури через 0; в середньому через 5-7 років такий обробці необхідність часткового ремонт або заміна;

не можна використовувати для будівель з дерева;

кожен сезон покриття потрібно очищати від забруднень;

через відсутність вентиляції між покриттям і стінами будинку має більш низькі теплоізоляційні характеристики в порівнянні з навісний облицюванням.

Середня вартість робіт за «мокрий» фасад - 1000 рублів за квадратний метр. Ціна буде залежати в першу чергу від обраних матеріалів для першого шару і типу фінішного покриття. Для довговічності покриття важливе дотримання технологій.

Витрати на монтаж можуть збільшитися вдвічі, якщо враховувати придбання, монтаж армуючих сіток і стрічок. Вони дозволять посилити схильні розтріскування слабкі місця. З метою економії монтаж можна провести самостійно.

Copyright © . All Rights Reserved