​Особливо лазні по-чорному

Якщо ви хочете мати на ділянці оригінальну, яка потребує великої витрати дров баню, яка зводиться в найкоротші терміни і за доступною ціною, то варіант «по-чорному» - це рішення для вас. Баня «по-чорному» популярна на Русі ще з давніх часів і зберегла прихильників до нинішніх днів. Завзяті парильники цінують її за чудовий оздоровчий ефект, який чинить на організм людини, а також за можливість насолодитися ароматами трав і свіжого, чистого дерева.

На любой автобус билеты купить Вы можете прямо сейчас, по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Технологія будівництва лазні «по-чорному» гранично проста. Насамперед збирається дерев'яний зруб компактних розмірів. Як будматеріал традиційно застосовуються сосна, кедр, ялина або модрина. Для створення полиць використовують липу або осику. Готова симпатична хатинка з колод має формат «пятістенка», тобто парильне відділення і передбанник тут відділяються рубаною стіною.

Невелика висота вхідних дверей в баню дозволяє організувати об'ємний поріг, що уповільнює подачу холодного повітря з передбанника. Осередок відкритого типу, що прогріває і камені і стіни, розміщується прямо в парильні, в центрі банного приміщення, або під нагромадженням каменів.

Труби в лазні «по-чорному» немає, дим виходить через відкриті двері і віддушину. «Віддушиною» або «стороною», називають дошку, відсуває в бік і знаходиться на стелі. Іноді в стінах приміщення для видалення диму роблять ще й отвори. У будь-якому випадку велика частина диму залишається в парильні. В результаті, в процесі миття, всі внутрішні поверхні стають закопченими. Тому баню і називають - «по-чорному».

Важлива властивість даного виду лазні полягає в здатності зберігати тепло і піклується про формування необхідної циркуляції повітряних потоків. Якщо двері в баню закрита, внутрішня атмосфера постійно оновлюється свіжим повітрям, що надходить з боку вулиці. Разом з тим, в приміщенні досить жарко, причому повітря в парильні нагрівається дуже швидко і рівномірно.

Як уже згадувалося, лазня «по-чорному» - це значна економія палива. З метою опалення заздалегідь заготовляють дрова листяних порід, найчастіше - березові. Нагріте повітря в лазні має специфічний присмак, який, як кажуть в народі, «гірчить».

Відповідно до проведених досліджень, ступінь стерильності нагрітого приміщення лазні «по-чорному» відповідає рівню стерильності хірургічної операційної. Це обумовлено тим, що березові дрова містять в складі дьоготь, який зберігає в собі цілий комплекс вуглеводнів і фітонцидів. Як підсумок - атмосфера в парильні характеризується повною відсутністю шкідливих бактерій.

Між іншим, дьоготь здавна застосовується на Русі для лікування шкірних захворювань і хвороб дихальних шляхів. В середні віки лазні «по-чорному» допомогли людям подолати епідемію чуми, що забрала з собою цілу третину населення Європи. У лазнях «по-чорному» часто брали пологи, що також забезпечено чудовою стерильністю.

Якщо власника бентежить чорний «дизайн» лазні, дрова слід вибирати виключно березові або осикові і укладати їх таким чином, щоб вони швидко розгорілися і забезпечили жар. При такій технології кіптява на стінах практично не утворюється. Хоча погодьтеся, заради здоров'я і задоволення, а також створення оригінального виду лазні, подібним недосконалістю цілком можна пожертвувати.

З іншого боку, важливо не переборщити, адже надмірний вміст в повітрі дьогтю призводить до подразнення слизових оболонок очей і порожнини рота. З'являється кашель, очі починає щипати. Щоб цього не сталося, баню після топки ретельно провітрюють і обливає стіни водою. Як то кажуть, «лазні необхідно вистоятися», іншими словами, після попередньої топки має пройти певний час.

Ті, хто не з чуток знайомий з технологією «по-чорному», часто застосовують для внутрішнього очищення лазні дрібний річковий пісок. Береться ганчірка і за допомогою піску з поверхонь полиць, лавок і стін легкими рухами видаляється кіптява. В результаті перераховані поверхні стають не тільки чистими, але й гладкими, що дозволяє гарантовано убезпечити відвідувачів лазні від можливих подряпин, занос і інших травматичних впливів.

Кому пощастило побувати в гостях у лазні «по-чорному», той ніколи не забуде її особливий вид і духовітость. Розпечений і одночасно ніжний і ласкавий жар. Неповторний і привабливий аромат вогнища. Ну і головне - можливість зануритися в історію, в минуле стародавньої Русі і дізнатися, що являє собою «смак» справжньої російської лазні «по-чорному».

Copyright © . All Rights Reserved